Połączenie komputera ze smartfonem lub komórką

W artykule tym przedstawię jak połączyć komputer ze smartfonem lub telefonem komórkowym. Urządzenia łączymy w celu kopiowania zdjęć, muzyki, filmów, kontaktów, a także, aby uzyskać połączenie z Internetem. Nowoczesne smartfony i telefony komórkowe wyposażone są w szybkie modemy HSPA lub LTE, które to możemy z powodzeniem wykorzystać do surfowania po sieci internetowej.

Komputer z telefonem można połączyć za pomocą przewodu USB, bluetooth 'a, podczerwieni lub bezprzewodowej karty sieciowej. Najszybszy i najstabilniejszy przesył danych uzyskujemy stosując przewód USB. Kupując nowy telefon czy też smartfon przeważnie mamy go już w zestawie, jeśli nie dokupujemy za kilka złoty pasujący do naszego modelu telefonu. Obecnie bardzo popularne są dwa rodzaje przewodów microusb i miniusb. Różnią się z jednej strony rozmiarem wtyku podłączanego do telefonu. Z drugiej strony posiadają typowe wejście USB. W instrukcji telefonu (smartfonu, tabletu) na pewno znajdziecie informację jaki przewód należy zastosować.

 
microusb

Wtyk micro-usb

miniusb

Wtyk mini-usb

USB

Typowy wtyk USB - (męski)

Połączenie z komputerem smartfonu LG E430

Smartfon LG E430 wyposażony jest w wejście microusb. Podłączamy odpowiedni przewód USB. Z Internetu pobieramy aplikację LG PC SUITE i instalujemy w naszym systemie. Oprogramowanie to posiada niezbędne sterowniki do modemu, który jest wbudowany w telefon oraz inne gadżety ułatwiające synchronizację obu urządzeń.

Podpinamy przewód usb do smartfonu i do wejścia USB w komputerze. Na ekranie smartfona pojawi się monit w jakim trybie wykonać połączenie. Zaznaczamy opcję "Oprogramowanie LG".

USB

Tryb połączenia USB

Uruchamiamy oprogramowanie LG PC SUITE, które wcześniej zainstalowaliśmy na komputerze. Klikamy na przycisk "Połączenie", który jest w górnym lewym rogu.

LG PCSUITE

LG PC Suite

Uruchamia się kreator połączenia. Wybrać możemy połączenie USB lub Wi-Fi. Wybieramy USB. Klikamy na przycisk "Próba połączenia...". W przypadku gdy nie posiadamy przewodu USB możemy spróbować połączyć urządzenia za pomocą Wi-Fi. W tym przypadku telefon powinien mieć uaktywnione i skonfigurowane połączenie Wi-Fi oraz być w jednej sieci z komputerem.

Komputer (ip 192.168.0.2) <<<---- Router (ip 192.168.0.1) ---->>> Telefon (ip 192.168.0.3)

LG PCSUITE

Kreator połączenia

Po chwili aplikacja powinna nawiązać połączenie ze smartfonem.

LG PCSUITE

Połączenie zostało nawiązane. Od tej chwili możemy swobodnie przenosić pliki z komputera na telefon i odwrotnie, zrobić kopię zapasową kontaktów a nawet kopię zapasową systemu który mamy w telefonie wraz ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami oraz ustawieniami kont.


 
Jesteś na stronie Główna - Komputer w praktyce - Połącznie telefonu ze smartfonem lub telefonem komórkowymFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php:42 Stack trace: #0 /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/praktyka_pc/smartfon_komputer.php(157): require() #1 {main} thrown in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php on line 42