Naziemna, darmowa telewizja cyfrowa - cyfrowy tuner DVB-T

Cyfrowy tuner telewizyjny Ariva Ferguson T-65

 
Cyfrowy tuner DVB-T Ariva Ferguson T65 - przód Cyfrowy tuner DVB-T Ariva Ferguson T65 - tył

Analogowy sygnał telewizyjny przechodzi powoli do historii. Zastąpiony zostanie sygnałem cyfrowym (DVB-T). Zmiana ta niesie za sobą polepszenie jakości odbioru wizji i fonii. Nowy sygnał cyfrowy wymaga nowoczesnych odbiorników telewizyjnych przystosowanych do jego odczytu. W przypadku gdy nie chcemy lub nie możemy kupić nowego telewizora zdolnego do dekodowania MPEG-4 musimy wyposażyć się w tuner DVB-T, który podłączymy do "starego" telewizora za pomocą złącza "Euro Scart" lub "HDMI". Do odbioru sygnału cyfrowego można z powodzeniem wykorzystać posiadaną już antenę popularnie zwaną "siatkową".

Instalacja tunera dvb-t jest bardzo prosta. Przewód antenowy wtykamy do gniazda oznaczonego jako "IN". Tuner i telewizor łączymy przy pomocy przewodu "Euro Scart" lub "HDMI". W nowszych telewizorach dostępne są oba te wejścia, w starszych zaś odnajdziemy tylko "Euro Scart". Jeśli mamy możliwość użycia "HDMI" wykorzystajmy to a uzyskamy lepszą jakość obrazu.

Po poprawnym podłączeniu włączamy tuner i telewizor. W "menu" tunera DVB-T wybieramy automatyczne wyszukiwanie stacji telewizyjnych. Jeśli nasza antena jest prawidłowo podłączona i skierowana na najbliższy nadajnik cyfrowego sygnału po kilkudziesięciu sekundach możemy cieszyć się z odbioru darmowej telewizji cyfrowej.

Kupując dobry markowy tuner DVB-T zyskamy bardzo dobrą jakość odbioru programów telewizyjnych oraz dodatkowe funkcje takie jak możliwość nagrywania programu TV czyli cyfrowy magnetowid, możliwość oglądania filmów zapisanych w populartnych formatach avi, mpeg, mov, flv, mkv a także możliwość odtwarzania zdjęć (jpg) i muzyki (mp3). Do nagrywania programów TV wymagane jest podłączenie do tunera po przez wbudowane gniazdo USB pamięci zewnętrznej. Można użyć popularnego pendriva lub zewnętrznego dysku twardego. Nagrania są bardzo dobrej jakość (HD) ale też zabierają dużo miejsca na nośniku.


 
Kup tuner DVB-T
Tanie dyski twarde
Kup tanio legalny Windows 8
Telefony komórkowe


Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Twój Nick:

Twój Komentarz: