Opcje programu XMPEG

Po uruchomieniu programu Xmpeg klikamy prawym przyciskiem myszki na puste okno programu. Z menu kontekstowego wybieramy . Otwiera się okno gdzie dokonać można dokładnej konfiguracji programu. Najpierw pojawia się zakładka "Video".

xmpeg_video

Tu możemy dokonać wyboru formatu palety kolorów jakie zostaną użyte w procesie kodowania. Zaleca się wybór opcji YV12. Dzięki temu film będzie miał mniejsze rozmiary. Opcję FPS (klatki na sekundę) możemy ustawić  na "auto". Resztę opcji pozostawmy bez zmian. Przechodzimy na zakładkę "Audio".

xmpeg_audio

Tu pozostawiamy wszystko bez zmian. Przechodzimy na zakładkę "Files".

xmpeg_files

Podajemy tu ścieżki dostępu do folderów z plikami wynikowymi czyli tymi, które utworzyliśmy.

Zakładka "General".

xmpeg_general

W okienku Compiling time możemy podać ile klatek ma zostać zakodowanych. Jest to przydatne gdy chcemy przetworzyć mały fragment filmu np. w celach testowych. Zaznaczamy opcję "Frames" i wpisujemy ilość klatek. Jeśli zaznaczymy opcję "Seconds" i podamy czas w sekundach zostanie zakodowany fragment filmu jaki podaliśmy. Opcja "Compile whole file" pozwoli nam na przetworzenie całego filmu.

Zakładka "Subtitles".

xmpeg_subtitles

W przypadku gdy przetwarzamy film z napisami na tej zakładce dokonamy ustawień ich położenia na ekranie. Napisy zostaną automatycznie "wtopione" w klatki filmu.


 
Jesteś na stronie Główna - Komputer w praktyce - Opcje programu XMPEG