Tworzenie menu do płyt DVD, VCD z filmem.

Posiadając odtwarzacz DVD i mając w swojej kolekcji filmy, które chcielibyśmy zgrać na jedną płytę warto pokusić się o stworzenie profesjonalnego menu. Dzięki temu będziemy mogli wybierać za pomocą pilota te filmy, które chcemy obejrzeć. Ich wizytówki w postaci opisów lub kluczowych scen będą widoczne właśnie w naszym menu.

Do wykonania tej czynności będzie oczywiście potrzebne odpowiednie oprogramowanie. Polecić tu mogę moim zdaniem znakomitą aplikację jaką jest Ulead DVD Workshop. Jest to aplikacja komercyjna ale możemy pobrać wersje Trjal, która będzie działać bez ograniczeń przez 30 dni.

Uruchamiamy program. Klikamy na ikonę "New Project". Podajemy nazwę projektu i jego typ (DVD,VCD,SVCD). Klikamy na o.k.

Teraz musimy zaimportować filmy, które mają znaleźć się w menu. W tym celu klikamy lewym przyciskiem myszki na ikonę i podajemy ścieżkę dostępu do filmów. Możemy zaznaczyć na raz kilka plików. Klikamy na "Otwórz" i po chwili w oknie "Video-General" widać podgląd pierwszej klatki każdego z klipów.

Aby dodać klip do menu po prostu klikamy na niego lewym przyciskiem myszki i nie puszczając go przeciągamy do okna   następnie puszczamy przycisk myszki. W oknie "Title list" pojawi się nasz "przeciągnięty" klip. Tak postępujemy z kolejnymi klipami, które chcemy dodać do menu.

Teraz przyszła kolej na stworzenie menu. Przechodzimy na zakładkę . Tworząc menu możemy skorzystać z kreatora, lub stworzyć je sami od podstaw. Na początek proponuje użyć kreatora. Klikamy na ikonkę i z menu wybieramy . Pojawia się okno, w którym dokonujemy wyboru klipów do naszego menu.

Klikamy na "Dalej". W następnym oknie kreatora wybieramy szablon według którego stworzymy menu. Szablony podzielone są na kilka kategorii. W każdej kategorii mamy do wyboru dwa szablony. Wybieramy najbardziej nam odpowiadający. W dalszej kolejności do menu możemy dodać podkład dźwiękowy. Klikamy na ikonę i wyszukujemy plik dźwiękowy z naszych zasobów w formacie . Możemy też dokonać zmiany tła klikając na . Wybrać możemy gotowe tapety lub dodać własne zdjęcie z aparatu cyfrowego w formatach . Klikamy na "Zakończ" i w oknie podglądu mamy gotową plansze z naszym menu. Chcąc dokonać korekt w menu należy zaznaczyć dowolny jego składnik a następnie przejść do jego edycji. Gdy wszystko jest już gotowe przechodzimy na zakładkę . Klikamy na ikonę i wybieramy jedyną dostępną zakładkę w wersji trial "VCD (70 min per CD)". Posiadając pełną wersje programu możemy dodatkowo skorzystać z opcji tworzenia płyt SVCD i DVD.

Zaznaczamy opcję i wybieramy urządzenie za pomocą którego nagramy płytę. Podajemy możemy podać też prędkość nagrywania oraz ilość kopii do wypalenia.

Tak nagraną płytę możemy odtworzyć w stacjonarnych odtwarzaczach DVD ( o ile nie są dość wiekowe ) jak i w komputerze.
 
Jesteś na stronie Główna - Praktyczne zastosowanie komputera - Menu do płyt z filmem DVDFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php:42 Stack trace: #0 /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/praktyka_pc/menu_dvd.php(167): require() #1 {main} thrown in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php on line 42