Kopiowanie płyt DVD z filmem.

Wiadomo wszystkim, że komputer może służyć do oglądania filmów zapisanych w różnych formatach na płytach CD bądź DVD. Za jego pomocą możemy także zgrać filmy z takich nośników jak kamery i aparaty cyfrowe a następnie poddać je różnym modyfikacjom. W dziale tym postaram się pokazać w jaki sposób możemy tego dokonać.

Na początku zajmiemy się prostą wydawało by się czynnością jaką jest kopiowanie płyt DVD. Wszystko jest dobrze do póki nie natrafimy na płytę zabezpieczoną przed kopiowaniem a takie właśnie znajdują się w wypożyczalniach. Próba przekopiowania takiej płyty za pomocą Nero lub innych programów do wypalania skazana jest z góry na niepowodzenie. Należy użyć specjalnego oprogramowania, które wyśmienicie poradzi sobie z zabezpieczonymi nośnikami. Na uwagę zasługuje tu darmowa aplikacja DVDShrink 3.2.0.15. Za pomocą tego programu złamiemy zabezpieczenia oraz dokonamy takich zabiegów jak przycięcie filmu, likwidacja zbędnych ścieżek dźwiękowych, usuniecie niepotrzebnych napisów dialogowych. Po wszystkim gotowy film możemy od razu wypalić na płycie DVD lub zapisać jako obraz płyty w pliku *.iso.

Instalacja aplikacji nie nastręcza żadnych trudności więc nie będę o niej pisał. Uruchamiamy program. Do napędu DVD-ROM wkładamy płytę DVD z filmem, który chcemy skopiować. Klikamy na ikonę:

otwiera się okienko , w którym musimy wskazać ścieżkę dostępu do dysku z filmem. Teraz następuje analiza płyty.

Po jej zakończeniu pojawi się główne okno programu w którym widać wszystkie informacje o filmie.

Nasz film zajmuje 3.609 MB. Czas projekcji wynosi 1 godzina 29 minut i 52 sekundy. Ścieżka dźwiękowa zapisana w formacie AC3 w języku polskim. Napisy zaś w języku angielskim. Jeśli te ustawienia nam odpowiadają i nic nie chcemy zmieniać klikamy na klawisz . Pojawia się okno gdzie dokonujemy wyboru sposobu zapisu naszej kopii.

Jak widać pliki z filmem możemy zapisać w folderze umieszczonym na dysku twardym lub utworzyć obraz płyty w formacie iso. Jeśli posiadamy nagrywarkę DVD będzie również dostępna opcja umożliwiająca natychmiastowe nagranie filmu na płytę DVD. Ja proponuję wybranie opcji "ISO Image file".

Gdy chcemy dokonać jakiś modyfikacji np. usunąć niepotrzebną ścieżkę dźwiękową lub napisy, odznaczamy pole wyboru przy niepotrzebnym składniku. Możemy także dokonać przycięcia filmu do odpowiadającej nam długości. W ten sposób możemy pozbyć się początkowych i końcowych napisów. Może to mieć znaczenie w przypadku gdy będziemy chcieli zakodować film kodekiem DivX lub Xvid ale o tym później.

W celu skrócenia filmu klikamy  na ikonę . Dalej klikamy na folder a w nim wyszukujemy plik z filmem. Zazwyczaj ma on największą objętość. Klikamy na niego dwa razy lub przeciągamy do lewego okna. W lewym oknie klikamy na ikonę . Otwiera się nowe okno w którym za pomocą suwaków określimy punkt początkowy i końcowy filmu. Suwaki są bardzo czułe. Jeśli chcemy ustalić punkty kopiowania co do klatki użyjmy klawiszy kierunkowych na klawiaturze. Po skończeniu klikamy na ok. W lewym oknie widzimy nowy rozmiar filmu podany w MB oraz jego długość. (tu został dla przykładu zaznaczonym mały fragment filmu)

Teraz klikamy na ikonę "Backup" wybieramy sposób zapisu i potwierdzamy. Następuje proces kopiowania filmu. Po jego zakończeniu pojawi się stosowny komunikat.

Film został zapisany. Jeśli chcemy go nagrać na dysk DVD musimy użyć jakiegoś programu do nagrywania np. Nero. W przypadku gdy chcemy obejrzeć filmy prosto z dysku twardego należy zainstalować emulator napędu DVD, uruchomić go i wskazać plik *.iso z filmem do odtworzenia.
 
Jesteś na stronie Główna - Praktyczne zastosowanie komputera - Kopiowanie płyt DVD z filmemFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php:42 Stack trace: #0 /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/praktyka_pc/film_dvd.php(169): require() #1 {main} thrown in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php on line 42