Instalacja Windows 2000 na komputerze z Windows XP

Pierwsza rzeczą jaką należy zrobić będzie sporządzenie kopii zapasowej plików rozruchowych NTLDR i NTDETECT.COM. Pliki te możemy zapisać choćby na dyskietce czy pamięci wymiennej. Głównie chodzi o to abyśmy mieli do nich dostęp po ukończeniu instalacji Windows 2000. 

Teraz należy wydzielić partycję dla nowego systemu i zainstalować go na niej. Po ukończonej instalacji restartujemy komputer. Uruchamia się program ładujący. Niestety nic on nie wie o istnieniu Windows XP i te informacje należy podać mu na talerzu. W tym celu należy otworzyć plik BOOT.INI za pomocą choćby systemowego Notatnika przejść do sekcji [operating systems] i dopisać wiersz:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="WINDOWS XP" /fastdetect

Zakładamy, że Windows XP i 2000 znajdują się na tym samym dysku.

Teraz należy skopiować wcześniej zarchiwizowane pliki NTLDR i NTDETECT.COM do katalogu głównego na dysku C. Po restarcie peceta będzie już możliwy wybór systemu do uruchomienia.


 
Jesteś na stronie Główna - Porady komputerowe - Instalacja kilku systemów operacyjnych na jednym komputerze - Instalacja Windows 2000 na komputerze z systemem Windows XPFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php:42 Stack trace: #0 /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/porady/kilka_sys_oper/xp_2000.php(119): require() #1 {main} thrown in /home/pcadmin/domains/pecetmania.pl/public_html/comments/comments.php on line 42