Ręczna instalacja maszyny wirtualnej JAVA (Oracle)

W przypadku gdy z jakiś powodów instalator nie jest w stanie automatycznie zainstalować lub uaktualnić oprogramowania maszyny wirtualnej JAVA można to zrobić ręcznie.

Pobieramy najnowszą wersję javy http://www.java.com/en/download/manual.jsp spakowaną w pliku z rozszerzeniem tar.gz i zapisujemy np. do katalogu /home/darek/Pobrane .

Tworzymy katalog o dowolnej nazwie w swoim katalogu domowym.

Przechodzimy do katalogu cd /home/darek i tworzymy przykładowo katalog o nazwie java poleceniem mkdir java.

Przechodzimy do katalogu /home/darek/Pobrane i rozpakowywujemy plik nowa_wersja_java.tar.gz do katalogu java poleceniem tar zxvf nowa_wersja_java.tar.gz -C /home/darek/java. W katalogu /home/darek/java pojawi się nowy katalog o nazwie nowa_wersja_java. Java została zainstalowana.

Dotyczy przeglądarki Epiphany, Firefox, Opera, Chromium i 32 bitowej wersji JAVA

Należy utworzyć link symboliczny w katalogu /usr/lib/nsbrowser/plugins do pliku /home/darek/java/nowa_wersja_java/lib/i386/libnpjp2.so. W tym celu logujemy się jako "root". Gdy trzeba tworzymy katalogi nsbrowser i plugins. Tworzymy link symboliczny ln -s /home/darek/java/nowa_wersja_java/lib/i386/libnpjp2.so /usr/lib/nsbrowser/plugins/

Dotyczy przeglądarki Epiphany, Firefox, Opera, Chromium i 64 bitowej wersji JAVA

Należy utworzyć link symboliczny w katalogu /usr/lib64/nsbrowser/plugins do pliku /home/darek/java/nowa_wersja_java/lib/amd64/libnpjp2.so. W tym celu logujemy się jako "root". Gdy trzeba tworzymy katalogi nsbrowser i plugins. Tworzymy link symboliczny ln -s /home/darek/java/nowa_wersja_java/lib/amd64/libnpjp2.so /usr/lib64/nsbrowser/plugins/

Restartujemy przegladarkę i testujemy funkcjonowanie javy na stronie Test działania maszyny wirtualnej Java


 
Jesteś na stronie Główna - Linux - Ręczna instalacja JAVA